ברוכים הבאים לבנידורם

מלונות בבנידורם


מלונות בבנידרום -קצת היסטוריה
 עד לפני 18 שנים האי בנידרום היה כפר דייגם קטן עם כמה בקתות כמה עצי דקל ושתי רצועות חוף זהובות מהממות. למרבה הפלא , דווקא פרנקו , שליט ספרד הדיקטטור דאז , נוצרי , מסורתי ושמרן כמו כל תושבי ספרד, החליט שהחופי האי בנידרום הם נכס יקר שיכניסו המון כסף לקופת האוצר מבחינה תיירותית, ואכן אמר ועשה. והאי בנידרום הפך תוך זמן קצר לאטרקציה תיירותית בעל משמעות רבה בספרד. הבקתות הפכו לגורדי שחקים של בתי מלון שהתחילו לצוץ כמו פטריות אחרי הגשם ובאותה תנופה , נבנו מועדונים , בארים בתי קפה מסעדות , משחקי מים לסוגיהם מרכזי קניות ועוד.
בנידרום מזכירה היום יותר את מנהטן מאשר כפר הדייגים של שנות ה-50 ולא זו בלבד, האי בנידרום הפך במשך השנים להיות אי החטאים , סחר בסמים חופשי , זונות חופשי , מועדונים להומוסקסואלים, מועדונים ללסביות .צעירים מספקים סקס למבוגרות תמורת תשלום ועוד שורה ארוכה של מעשים. שלא עלינו. כל מה שהשליט אסר בערים אחרות בספרד הוא התיר שם, והעיקר שיכנס כסף לקופת האוצר. ולאחר מותו כאשר הפכה משלטון דיקטטורי לשלטון דמוקרטי נשות ספרד פרקו כל עול והמצב החמיר, אבל לא צריך לראות רק את הדברים הרעים אלא גם את טובים,כגון פיתוח האי מבחינת תיירות שהכפילה ושילשה את עצמה בעשור האחרון.
אטרקציות
בבנידרום יש אין סוף אטרקציותחלק מהם:
•    בילוי– האי מלא מסעדות , בתי קפה, מועדונים מרכזי קניות, פרקי שעשועים ענקיים
•    מתקני מים רבים , סקי מים , אופנועי מים פארק של עולם המים.
מתקני דאייה במצנחי רחיפה , גלשני רוח ,
•    טיולי ג'יפים
•    מבצר גואדלס – זהו מבצר הבנוי על צוק מרהיב מהמאה ה – 12, שכנה שם עיר מבוצרת שיתרונה העצום היה מיקומה הטופוגרפי שהיה קשה מאוד לכבוש אותה . מדובר במבצר שהוא מוגדר כפנינה ארכיטקטונית.
•    בלקון דל מדיטרניו – BALCON DEL MEDITRANEO מרפסת לים התיכון פארק ענק היושב על צוק בין חופי הרחצה ומסתיים במזרקה הפולטת זרנוק מים יחיד וגבוה. מהצוק משקיפים על נוף פנורמי מהמם של כל האי.
•    איליה דה בנידרום – ILLA DE BENIDROM – אי קטן שאליו היו מגיעות מעבורות מהנמל, כיום הפך לשמורת טבע לעופות ימיים.
•    לה וילה ג'ויוסה LA VILA JOIOSA – אי קטן עתיק יותר מבנידרום שבתיו ססגוניים ותלויים מעל שפת הנהר . מספרים שצבעי הבתים הם שונים ועזים כדי שהדייגים יזהו ממרחק את הבתים שלהם שווה לראות.
•    הרובע העתיק אלטאה ALTEA מצפון לבנידרום ניצב על
גבעה מעל הבניינים בני ימינו שלאורך קו החוף , מבוך מקסים של סמטאות צרות עם בתים לבנים וגרמי מדרגות ארוכים סביב כנסייה בולטת שעליה כיפה כחולה.
•    מוזיאון של האומן אנטוניו מרקו – מציג בתי בובות בסגנון בית ברבי.
•    מלונות - בבנידרום לבד יש 605 בתי מלון מכל הרמות . כיום בבנידרום יש מלונות יותר מאשר בכל אתר נופש אחר באגן הים התיכון. גם חוג הלקוחות השתנה. מאז שנות ה – 80 התיירים היו בעיקר צעירים בריטים , כיום באים לאי נופשים בריטים מבוגרים יותר . כמו כן פוקדים את האי המון נופשים מצפון ספרד ומאירופה כולה. חשוב לציין שחלק מהברים והמועדונים שייכם לתושבים בריטיים, בגלל ריבוי בתי מלון חובה לבדוק ולהשוות ממלון למלון בדרגה שבחרתם מה הוא מציע לעומת אחרים וכמובן שאתרנו אתר טרוולאור מציע מחירים נמוכים ללא תחרות.
חופשה נעימה!!