ברוכים הבאים לבולוניה

מלונות בבולוניה

בולוניה, הינה עיר מדהימה השוכנת בעמק הפו בין נהר הפו, ונהר סאבנה למרגלות הרי האפנינים שבצפון איטליה. בולוניה היא השביעית בגודלה מבין ערי איטליה.


קצת על העיר

בולוניה היא בירת המחוז אמיליה-רומאניה. בשנת 189 לפנה"ס הפכה למושבה רומית תחת השם Bononia. מסיבוב בעיר אפשר להבין שסוג התיירים הנמשכים אליה הם האוהבים היסטוריה וארכיטקטורה. הרחובות מדהימים בניחוח ישן מהמאה ה-12 וה-13.


מקומות בילוי ואירוח

פיאצה ראווניינה (Piazza di Porta Ravegnana) מהווה את לב ליבה של העיר בולוניה יחד עם פיאצה מאג'ורה (Piazza Maggiore) ופיאצה דל נטונו (Piazza del Nettuno). הנ"ל כיכרות יפיפיות ומרשימות. הצועד בהן, ביחוד ברחוב מאג'ורה, חווה את העוצמה של רחובות בולוניה בצבעוניות החדה עם סגנונות אדריכליים מהמאה ה-12 עד ה-18 וכנסיות מרהיבות, לעומת ספריה ענקית ומודרנית בכל השפות Sala Borsa)). מוזיאונים וגלריות, לעומת בתי קפה מודרנים, השופעים בנחוחות האוכל האיטלקי, הפיצה ורוטב הראגו "בולונז" סמלה של העיר. 


בפיאצה די פורטה ראווניינה ממוקם סמלה המסחרי של העיר, ואלו זוג הבניינים העקומים, המגדל הגבוה "טורה דלי אסינלי" המגדל הנמוך "טורה גריסנדה", המגדלים נבנו במאות ה- 12 וה- 13.


בפיאצה מאג'ורה שוכנת כנסיית San Petronio אשר נבנתה בתקופות שונות בהמשכים. כנסייה גדולה ומרשימה ביחוד בשעות הלילה.


בבולוניה קיימים גם מוזיאון לאמנות מודרנית של בולוניה. והמוזיאון Pinacota di Comuna di Bologna. זהו מוזיאון מרשים במיוחד עם יצירות בעיקר של אומנים מקומיים מהמאה ה-11 ואילך יצירות בעלות אופי נוצרי.


ישנם מגוון מלונות בבולוניה הנמצאים מרחק הליכה ממרכז העיר, מה שמאפשר הניידות נוחה ושוטטות בעיר המרהיבה בכל שעות היממה.


מידע תיירותי

מומלץ וניתן לקבל מידע עדכני על המתרחש בעיר בתקופת ביקורכם בארמון העירייה, שבו שוכנת לשכת התיירות העירונית ישנם פעילויות במרכז העיר לפי העונות והחגים, אז כדאי לעבור ולברר. בנוסף ארמון העירייה פאלאצו קומונלה (Palazzo Comunale), גם מהווה אתר תיירותי בפני עצמו כיוון שחזיתו מרשימה ומורכבת ממספר מבנים מתקופות שונות. בנוסף בארמון העיריה יש גלריה לאמנות עם מגוון ציורים מהמאה ה-14 עד למאה ה-19 .


כיצד מגיעים

הרכבת הראשית של איטליה מילאנו ורומא עוברת בבולוניה וכל הרכבות הנוסעות בקו זה עוצרות בבולוניה, בולוניה כמו פירנצה ממוקמת קרוב לאוטוסטרדה הראשית של איטליה A1. כמו כן, יש שדה תעופה בין לאומי בבולוניה הנקרא גוליילמו מרקוני, ויש אוטובוס המקשר בינו לבין מרכז בולוניה ויוצא מהטרמינל כל חצי שעה. 


טיול מהנה ודרך צלחה!